Android 7.0 Nougat Özellikleri

Android 7.0 Nougat özelliklerini hemen hemen herkes bilir fakat biz bugün çok fazla bilinmeyenlerini anlattık. İşte Android 7.0 Nougat'in az bilinen özellikleri.

Android 7.0 Nougat çıktı çıkalı henüz her telefona bir türlü gelmek bilmedi. Sürekli sıkıntılar sorunlar çıktı. Fakat Android 7.0 Nougat aslında gerçekten çok güzel yeni özellikler getiren bir sürüm oldu. Androidciler için tek tek bilinmeyen özellikleri listeledik.

Android 7.0 Nougat'da çoklu ekran özelliği geldi. Çoklu ekran derken yani bir ekranda iki tane uygulama açmanız mümkün. Bunu yapamak için bir uyglulama açık iken diğer uygulamanın üzerinde dokunmak ve biraz tutmak gerekiyor. Daha sonra uygulama bölünmüş iki adet ekrandan oluşuyor. Fakat her uygulama desteklemeyebilir.

Android 7.0 Nougat ile gelen parçalı bildirim tepsisi özelliğide gayet kullanışlı. Artık bildirim konusunda daha fazla ayarlar yapabilirsiniz. İstediğiniz başka ikonlar ekleyebilir daha hızlı erişim sağlama imkanınız var.

Her Android srümünde olduğu gibi Android 7.0 Nougat'ta da ayarlar menüsünden telefon hakkında yazısına tıkladığınızda karşınıza çıkan Android Nougat logosuna sürekli dokunursanız karşınıza sevimlimi sevimli bir kedi yavrusu çıkar.

Bildirim ikonuna uzun basın çok güzel şeyler oluyor.

Data Saver isimli yeni bir özellik var fakat bu Android 6.0 da vardı. Özellik şöyleki telefon uyku moduna girdiğinde data verisini kapatarak hem sizin mblarınızı yedirmiyor hemde enerji tasarrufu yapıyor. Android firması bu özellik ile internetin çok pahallı olduğu ülkemizde bizi düşünmüş olmalı.

 

Şubat 21, 2017, 23:33 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak