Akıllı Saatleri Kimse Kullanmıyor

Bir kaç yıl önce piyasaya sürülen akıllı kol saatleri firmaların umutlarını yeşertiyordu. Fakat artık kimse bu saatleri kullanmıyor.

Aslında temel sorun kullanıcıların bu saatler ile yapacaklarını anlayamamaları. Malesef bu konuda firmalarda bekleneni veremeyince olanlar oldu ve kullanıcılar bu üründe soğudu ve satışlar epey düştü. Pek çok şirket bu piyasadan çekiliyor özellikle LG,Lenovo ve Huawei önümüzdeki yıllarda herhangi bir giyilebilir teknoloji aleti üretmeyeceklerini açıkladı. Bunun ardından bu sektörde sadece Apple ve SAmsung kalmış oldu ve rekabet düştü. Bu fiyatlara nasıl yansır bilinmez ama giyilebilir teknolojilerin geleceği pek parlak değil gibi görünüyor.

Peki Ne Olacak

Önümüzde ki dönemden beklentimiz firmaların daha iyi plan programlar ile bu aletlerin ne işe yaradığını daha iyi anlatırlarsa özelliklede akıllı telefon gibi cihazlardan soyutlanıp tek başına bir ürün haline getirilebilirse piyasaya tekrardan güçlü bir giriş yapabilir. Ancak bu konuda pek ümidimiz yok. Özellikle Fitbit Flex 2 nin çıkardığı son akıllı bileklik te umutlarımızın daha da çökmesine neden oldu.

Kasım 21, 2016, 17:34 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak