2017 De Yaşanacak Teknoloji Akımları

2017 az bir vakit kaldı ve bu seneyi kasıp kavuracak teknoloji trendlerini derledik. Haberin devamı sitemizde!!!

2016 yılında bir çok yenilik yaşamıştık ve her geçen zamanda da yaşamaktayız. Her geçen vakitle beraber teknolojide hızlı adımlar atmaktayız. Bu bazzen iyi bazen ise kötü yönde olmaktaktaydı maalesef teknolojiyi iyi veya kötü yönd kullanmamız bizim tercihlerimiz doğrultusunda oluyor tabiki. yeni yılda teknolojiyi en iyi şekilde kullanma dileğiyle.

2017 Teknolojileri:

  1. Sanal Gerçeklik: Sanal gerçeklik son bir kaç yıldır kıllanılıyor ve her geçen zamanda da yayılmakta. Telefonların ve televizyonların 360 derece videoları desteklemeleri ile birlikte önümüzdeki yıl daha da geliştirilmesi bekleniyor.
  2. Yapay Zeka: Bir çok kuruluş ve yapım zaten yapay zakayı  kullanmaya başladı bile. Ve 2017 yılında daha fazla alanda yer alacak yapay zeka.
  3. Nesnelerin İnterneti:Nesnelerin interneti derken kullandığımız tüm eşyalardan internete bağlanma olarak da diyebiliriz  ve bu teknolojide tüm hızla yayılmakta.
  4. Beyin Dalgaları: Beyin dalgalarının tespiti çok pahalı bir teknoloji ile yapılıyordu ve tespiti sırasında günlük hayattan kopmak zorunda kalıyorduk bu teknoloji ile artık daha uygun olacak.
  5. İnsan odaklı olmak: Artık bir çok  teknoloji ve firma insan odaklı olmaya başladı. Bir çok mühendislik ve mimarlık firması bu konu da çalışmakta halen.
  6. Genetik tabanlı kişisel tıp: tıp alanında insanların kişisel özellikleriniyle birlikte hastalıklarını tespit etme şeklinde ve tadaviyi de bu şekilde yapma yönünde olacak.
  7. Hane Tipi Enerji Çözümleri: Termik sentraller dışında enerji üretemiyoruz. artık bu düşünce değişecek ve evlerde artık kendi enerjisini üretip hem de kendi enerjilerini depolayabilecek.
  8. Sosyal Robotlar: Robaotlar günümüzde insanla iletişime gecebilen şekliyle olmaya başladı ve bu da sosyal yaşantımızda yer almaya başlamalarına neden oldu. önümüzdeki yıllarda daha fazla geliştirilerek kullanılacak.
  9. Giyilebilebilir Teknoloji: Teknolojilerin ilerlemesi ile kopamamaya başladık teknolojilerden ve böyleliklede hemen hemen çoğu teknoloji giyilebilir hale geldi.
  10. Bockhain Kırılabilir Zincirler: 2009 yılından beri para gibi işlem gören sistem sonumda 2017 uygulamaya dökülüyor.

 

Kasım 27, 2016, 10:11 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak