115. Düzenlenen Paris Otomobil Fuarında Türk Rüzgarı Esti

Paris Otomabil Fuarı sadece 2 gün basına açık oldu. Bir çok önemli otomobil firmalarının beklenen arabaları gösterime çıktı fakat en çok dikkat çeken Türk markalara sahip arbalar oldu.

115. Paris otomobil dünyasında en çok dikkat çeken arabaları Türkiye'de üretilen arabalar oldu.Bu modeller  özellikle daha fazla ilgi çekti. Adapazarında ilk kez üretimi yapılacak Toyota SUV'u C-HR dünyada ilk ve sadece tek olmak üzere Bursa'da üretilecek. Buda Türkiye pazarı için neredeyse bir ilk sayılır. Bu durum Türkiye'yi araba dünyası için bir çok ayrıcalık ve farkındalık sağlayacak gibi.

Dünyada sadece Bursa da üretilecek Renault Megan Sedan, öncelikle ülkemizde satılmaya başlayacak, Honda Ciciv Sedan sonunda Paris de görücüye çıktı. Pariste sadece yeni modellerin dısında Hydai ve Renault Clio yepyeni düzenlemeleri ile tanıtıldı.

Beklenen Büyük Otomabil Firmaları Maalesef Fuara Katılmadı

Büyük bir ilgi ile beklenen dünya çapında büyük otomobil firmaları yer almadı. Bunların arasında Aston Martin, Ford, Lamborghini, Mazda, Bentley gibi markalar yer alıyor. Volvo'nunda Çin, Detroit ve Cenevre dışında bir fuara katımayacağı büyük yankı uyandırdı.

Ama Yeni Mercedes Büyük Otomobil firmalarının Açığını Kapatmışa Benziyor

Fuarda çok fazla dikkat çeken mercedes markalı özel Vision Mercedes-Maybach 6 sı oldu. Yaklaşık 6 metre boyu ile Mercedes görenleri şaşırttı. Resmen resmini çekmeye çalışan gazeteciler resme tamamını aldırmaya çalışırken baya bir zorlandı.Abartılı eski motiflere yer veren otomobil ayrıca geleceğe yönelik otomobil firmalarına ışık tutacağa benziyor. 

Ekim 20, 2016, 14:06 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 2 Yorum

  1. default
    Misafir 15 Kasım Salı 06:17
    biz bu arabaları alana kadar
  2. default
    Misafir 21 Ekim Cuma 11:52
    honda civic beni benden aldı :D
1

Yorum Bırak