En İyi Hacker Filmleri

Tüm zamanların en iyi hacker filmlerinin listesini çıkardık. Hacklenen bilgisayarlar bilgisayar başında geçirilen onlarca saat işte en iyi hacker filmleri.

Hacker'lık son 10 senenin popüler mesleklerden. Hemen hemen genç olan ve birazda bilgisayarlarla uğraşmayı seven herkes hackerlara ilgi duyar onun gibi olmak ister internetten bir sürü araştırma yaparlar. Fakat işin içine biraz girdikten sonra aslında filmlerde gördüklerinin sadece film olduğunu aslında işin çok zor olduğunu öğrenip hevesleri kaçar.. Bu yazımızda ise işte bu filmlerden en iyi olanlarını sizler için derledik.

1. The Matrix (1999)

Bilimkurgu filmi dendiğinde akla gelen ilk filmlerden birisi olan Matrix En iyi hacker filmleri sıralamamızda 1. sırada. Konusu gereği hepimizin ilgisini çeken ve izlemeyen kimse kalmayan izlemeyenlerinde mağaralarda yaşadığı bilinen Matrix ilk çıktığı 1999 senesinden beri daha iyisi çıkmadı. Şartsız koşulsuz en iyi hacker ve bilimkurgu filmlerinden birisidir. 

2. Hackers (1995)

Filmde Angelina Jolie'nin oynaması bu filmi 2. sıraya taşıyor. Angelina Jolie'nin yanında Jonny Lee Miller'ın da oynadığı ve bu ikilinin hacker olduğu mükemmel bir film.

3. Algorithm (2014)

Film genç bir hacker'ın hikayesini anlatıyor filmde Will isimli hacker devletin en gizli bilgisayarlarına ulaşıyor ve geliştirilmekte olan en yeni ve gizli devlet bilgisayar programlarını kendine indiriyor. Sonrasını da izleyip görelim. 

4. WarGames (1983)

WarGames'de hacker'ı canlandıran isim David Lightman filmdeki ismi ise "Broderick" bu hacker ise ordunun süper bilgisayarlarını hackleyerek 3. Dünya savaşının fitilini ateşliyor. Bakalım savaş başlayacak mı?

5. Blackhat (2015)

Blackhat'te ise hackerlar Çin de bulunan nükleer enerji santralini hack'liyorlar bunu yapmalarının sebebi ise borsayı hackleyip milyon dolarlara konmak.

Şubat 18, 2017, 14:09 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak