Yüzde Yüz Yerli İlk İnsansı Robot Fabrikası

İlk yerli insansı robot fabrikası artık kuruluyor. Hemde hiç beklenmedik bir şehirde? merak ediyorsanız haberimizin devamını lütfen tıklayın!!!

İlk insansı robot fabikası Akıncı dan geliyor!!!

İlk olarak yazımıza Akınsoft holdingten bahsederek başlayalım; Akınsoft holding, aslında bir yazılım şirketidir. Başta yazılım olmak üzere birçok faaliyeleri vardır. Ve bu şirket ilk insansı robot yapan şirket özelliğine de sahip. 26 Aralık 2015 yılında da insansı robot üretimine ve dağıtımına başlamışlardır. İlk ürettikleri insansı robat sayısı 3 tür. Bu robotlar garsonluk yapabilecekler ve hava alanında da yol ve koltuk yerlerini gösterecekler. Bu robotlar Ada ve Akıncı adıyla üretilecekler. Ve seri üretimleri bu yönde yapılacak.bu üretimin merkezide Konya olacak.

İnsansı robotlar yüksek meblağlarda ve robot üretimine gidilçekce ve taleplere göre yatırımlarda artacak. Robot teknolojilerine başlamalarının en büyük nedenlerinden bir tanesi Ar-ge faaliyetlerini en üstün nitelikte yürütmek istemeleri. Ve ürettikleri robotları ilk olarak bir kafede ve kendi labaratuvarlarında garsonluj yaparak deniyorlar ve ne kadar başarılı olacağını belirlemeye çalışmaktadırlar seri üretime başlamadan önce. En gelişmiş robotlerı olan robotların isimleri sırasıyla: Ada-1, Ada-2, Ada-3 tür ve aralarında en iyiside Ada-3 olmaktadır. Ada-3 1.5 metre boyunda ve 30 kilo ağırlığındadır. Ve garsonluk yapabilen bu robotlar 5 kilo ağırlığa kadar taşıyabilmektedir...

Ekim 24, 2016, 07:00 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak