Nikole Tesla'nın Bilinmeyen Bilime Katkıları

Nikole Tesla'ya ait olduğunu bilmediğimiz veya başkalarına ait zannettiğimiz icatlar

Nikole Tesla İcatları

Nikola Teslanın kitabın da da yazdığı gibi bugun sizin olsun gelecek benim olacak dediği gelecekte yaşadığımız ve hayatımızın her noktasını belirlemiş biri olarak gereken, değeri sahip olduğu geleceğe gelinene kadar  bilinmeyen gereken kıymeti bilmeyen bir bilim adamı. 
Peki bir an için Tesa yı hayatımız dan çıkaralım bakalım neler olucak :) 
öncelikle araçlarımız da kullandığımız ateşleme sistemi bilindiği gibi Ford un eseri değil. Ford un teslanın yanına kocca bir motoru olan bir araçla gelmesi üzerine buna gerek olmadığını soyleyen tesla ya inanmayan ford sonradan bunu kanıtlayan teslanın icadının üzerine yatarak patentini kendi üzerine almıştır. yani tesla bu ateşleme sistemini icad etmiş olmasaydı  ya bunu icadı için uzun yıllar bekleyecektik ya da o kocca motorlarla seyahat etmeye çalışacaktık.
Uzaktan kumandayı icad ederek uzaktan uyduları uzay mekiklerini kontrol edebilecek cihazlar geliştirmiştir. Elbette  bunun günlük kullanımı bize tv kumandası olarak, akıllı evlere ise her şeyi uzaktan yönetebileceğimiz anlamına gelmektedir. Tv kumandasını ve diğer kontrol ettiğimiz şeyleri yatağımızdan idare edebiliyor olmak büyük lüks. 
radyonun icadı hala bir çok yerde Merconi'nin icadı olarak bilinse de tesla ondan tam 25 yıl evvel bunu bulmuştu. Ayrıca Merconi'nin yapmış olduğu radyo sadece sinyalleri gönderiyordu sesleri değil. Oysa Tesla ondan 25 yıl önce yaptığı radyo sesleri de iletiyordu. Radyo şuan için hayatımızda pek de bir yer edinmiyor olsa da tv öncesinde önemli bir iletişim kaynağıydı.
Tesla değeri çok geç bilinen değerlerden biri fakat tarih er ya da gec doğruyu yazacaktır ve Teslanın önlenemez ünü tüm dünyayı saracak onun da hep istediği gibi hayatımız git gide kolaylaşak :)
Unutmadan tesla insanoğlunun nefretinden tüm dünyaya bitmek bilmeyen bir enerji sağlayabileceğini de iddia etmiştir. Tesla bu konu da haklı olsa dahi hayata her zaman pozitif bir güçle bakmakta fayda var ;)

Şubat 14, 2017, 00:04 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak