Korelilerden Devası Robot

Koreliler dışı robot içi insan robot yaptı. Haberin detayları sitemizde...

Uzak doğulular bilindiği bir çok robot teknolojisine merakları vardır. Bu robot teknolojilerin çoğu da zaten uzak doğu ülkelerinden çıkmaktadır. Özellikle de Japonya ve Çin bu konuda dünya liderlerinden bir tanesidir fakat bu sefer ki robot teknoloji farklı bir ülke olarak Kore'den geliyor. 

Kore'de sadece robot teknoloji üzerine çalışan bir şirket bulunmaktadır. Bu şirket  Hankook Mirae Technology isimli bir şirkettir. Bu şirket devasa boyutta bir robot ürettiklerini duyurdu. Bu robot boyutlarının yanı sıra aynı bir sistemi yapısıyla farklılık ortaya da koymaktadır. Şirket bu devasa robot piyasaya  Method-2  ismiyle çıkaralacaktır.

Cephedeki Askerlere yardımcı olacak

Bu robot tamamen askeri amaçla üretilmiştir fakat daha sonradan kullanım amacı değişir mi bilemeyiz. Bu günlerde ise  Hankook Mirae Technology bu robot teknolojisini basına duyurusunu yapmakla meşkuller. Bu robotomuz basın tanıtımında kullanım amacı belirtilerken ne kadar ağırlığı oduğunu söylediler. Bu devasa robotumuzun ağırlığı tam tamına 1,3 ton ağırlığında olacak. Bu robotumuzun şu anda maalesef üretimine ve dağıtıma başlanmayacak ve bu robot 200 milyon bütçe ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aralık 31, 2016, 15:22 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak