İnsan Ömrünün Sınırı Ne Kadar ?

İnsan ömrü hakkında her kıta da yapılan araştırmaların sonucunu makalemizde yazdık.

Dünya genelinde yapılan bu araştırma gösteriyorki yaşam kalitesi ile insan ömrü doğru orantılı. Ne kadar kaliteli yaşarsanız okadar uzun bir hayat sürüyorsunuz. 

Ancak ;

Albert Einstein Tıp Koleji nde yapılan Nature isimli dergide yayımlanan yazıya göre bu durum kesinlikle insanın azami ömrünü uzatmıyor. Albert Einstein Tıp Koleji nde ki araştırmacılara göre bir insanın 125 yaşını görme ihtimali yok denecek kadar az. 

İnsan ölüm oranlarının toplandığı veri tabanındaki istatisliklere göre 1900 lü yıllardan sonra insan ömrü ortalaması hızla artmış. Elbetteki bunun nedeni tıp alanındaki hızla artan teknoloji. Ancak bu veriler üzerinde yapılan araştırmalar 1990 yılına kadar bu artışın sürdüğünü 1990 yılından sonra ölüm oranlarındaki artışın durduğu görülüyor. Kayda alınan en uzun yaşayan insan 122 yaşında 1997 yılında ölmüş. 

Tüm verilerin incelendiğinde ise insan ömrü azami olarak 115 yaş olarak belirlenmiş durumda ve dünya genelinde insanların herhangi bir yılda 125 yaşını görme ihtimalinin on binde bir olarak belirlemişler.

Ayrıca Çok Gül Çok Yaşa isimli bilimsel makalemizide okumak isteyebilirsiniz.

Kasım 13, 2016, 08:31 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak